Polscywydarzenia.pl

Wszystkie wydarzenia z Polski

lampki led i tasmy na choinkę
Polska

Przystrój dom na święta – nie tylko choinka i lampki LED

Ozdoby świąteczne pozwalają stworzyć w domu wyjątkową atmosferę na rodzinne spotkania i cieszyć się czasem oczekiwania na nadejście pierwszej gwiazdki. Jak sprawić, by były niepowtarzalne.

Warto pamiętać, że dekoracje na święta to nie tylko choinka! Wykorzystując inne ozdoby, możemy podejść do tematu mniej tradycyjnie, jak też po prostu uzupełnić dom o dodatkowe ozdoby oprócz drzewka, nie zamiast niego.

Świąteczne wieńce nie tylko na drzwi

Jednym z rodzajów ozdób zyskujących popularność są świąteczne wieńce. W kulturze anglosaskiej można je zobaczyć ozdabiające drzwi domów. U nas również pełnią taką rolę. Można też spotkać wieńce bożonarodzeniowe na stół, z miejscem na świecę pośrodku lub że wplecionymi już w kompozycję iglastych gałązek i ozdób mniejszymi świeczkami. Występują zarówno wykonane z naturalnych i materiałów – oprócz świerkowych lub jodłowych gałązek są w nich suszone liście oraz jesienne kwiaty i owoce, np. jarzębina, głóg – syntetyczne, które mogą posłużyć przez wiele lat i są bardziej odporne na uszkodzenia, jak i łączące elementy żywe i sztuczne. Wieniec bożonarodzeniowy można umieścić na drzwiach, na ścianie, postawić na komodzie-konsoli w widocznym miejscu w domu albo przyozdobić nim stół na uroczystą wigilijną kolację i świąteczny obiad. Lżejszy wieniec możemy również zawiesić w oknie, aby był widoczny zarówno od zewnątrz, jak i od środka.

Bożonarodzeniowe świece i świeczniki

Blask płomienia i przyjemny zapach świecy to nie tylko atrybuty jesieni. Świąteczne świece zapachowe przywołają zapachu dzieciństwa oraz najpiękniejsze zwyczaje, takie jak kolędowanie i pasterka. A tymi wszystkimi pięknymi wspomnieniami można się cieszyć bez wychodzenia z domu!

Oprócz świec o świątecznych zapachach lub przyozdobionych gwiazdkowymi motywami możemy też wybrać dekoracyjne świeczniki. Takie ozdoby świąteczne wzbogacą przybranie stołu i pozwolą wykorzystać zabawy świec stołowych, które mamy w domu, w nowej odsłonie.

Girlandy nie tylko świetlne

Najpiękniejsze dekoracje na święta to te przepełnione światłem. Nic dziwnego, że wiele osób pokochało girlandy świetlne i używa ich jako dekoracji mieszkania lub zamiast nocnej lampki praktycznie przez cały rok. Lampki choinkowe mają wiele różnych form, w tym takie retro, udające świece lub zwykłe żarówki. Najpopularniejsze są ostatnio światełka LED, które zużywają bardzo mało prądu, są bezpieczne i są dostępne w różnych kolorach, a nawet zmieniające barwy. Kominek, ramę okienną lub framugę przyozdobią również cotton balls – lampki choinkowe ukryte w większych sznurkowych kulach.

Łańcuchy ozdobne na gwiazdkę i taśmy LED to jednak nie tylko te z lampkami. Tradycyjne lamety czy srebrne łańcuchy na choinkę sprawiają, że drzewko wygląda jak pokryte roziskrzonym szronem. Jeżeli lubimy mieć w domu ozdoby bożonarodzeniowe nie tylko na choince, możemy ozdobić takimi łańcuchami np. framugi drzwi, okna, przymocować łańcuchy do górnych krawędzi szaf i regałów. Przeplecione ze światełkami wyczarują naprawdę niesamowity nastrój.

Świąteczne dodatki do domu

Wprowadzić wyjątkowy nastrój pomogą także świąteczne dodatki do domu. Wystarczy zamienić codzienny obrus czy bieżnik na stole, zasłony i firanki czy dekoracje takie jak misy na owoce i cukierki na takie z gwiazdkowymi motywami i w domu od razu robi się świątecznie! Nie używasz obrusów? Ustaw na stole chociaż mały stroik świąteczny z gałązek świerku lub ostrokrzewu. Pudełko na ciastka przyozdobione śnieżynkami również odmieni nastrój wnętrza. Ciekawym sposobem na świąteczne dekoracje są okolicznościowe osłonki na donice, które możemy dobierać do okresu roku tak, aby zawsze podkreślały odpowiedni nastrój. Miłym akcentem będą dodatki do kuchni z motywami bożonarodzeniowych gałązek, cukrowych lasek, pierniczków i prezentów. Również ozdobne poduszki na kanapie możemy oblec w poszewki nawiązujące do świąt albo chociażby tylko do zimy.

Ciekawe może być połączenie oświetlenia z telewizorem jakim jest Ambilight, dzięki czemu cały salon może rozbłysnąć całkiem nowym kolorem. Wszystkie oglądane filmy podczas Świąt będą ciekawsze i piekniejsze.

Sposobów na to, jak przybrać dom na święta, jest naprawdę bardzo wiele. A choinka to tylko jeden z nich.