Hugo nie chodzi - pomóżmy mu godnie żyć

Mysłowice - Hugo nie chodzi - pomóżmy mu godnie żyć

Mysłowice
sobota 1.2.2020
Z 16:00
Mysłowice
PolandMysłowiceul. Sosnowiecka 1641-400 to 41-412
Pokaż na mapie
260 Uczestnik
Kochani, niestety nie mam dobrych wieści :( Hugo będzie potrzebował Waszego wsparcia finansowego. Okazuje się, że jego stan jest dużo gorszy niż myśleliśmy, a Pani która go przygarnęła poprosiła jednak o pomoc w jego leczeniu - przynajmniej na początku gdzie tych kosztów jak się okazuje jest naprawdę sporo. Przez te kilka dni Pani wydała około tysiąca złotych a będzie tego dużo więcej. Ale po kolei.

Hugo jest po wizycie w Przychodnia Weterynaryjna Roch-vet, rehabilitacja zwierząt i konsultacji neurologicznej. Okazało się, że jego przednie łapy są w opłakanym stanie. Prawa łapa w stanie tragicznym, staw zdruzgotany i związany z tym ból. Dlatego też Hugo niezbyt chętnie chodził na wózku. Lewa łapa w lepszym stanie i w miare sprawna. Do tego powiększone węzły chłonne przez zły stan zębów. Prawdopodobnie ma również coś z pęcherzem, ale coś więcej będzie wiadomo po wynikach badań. Miał wykonane badanie moczu, USG i RTG przednich łap.

Co dalej? Trzeba za wszelką cenę ratować przednie łapy Huga. Inaczej chłopak całkowicie zalegnie. Hugo będzie miał zrobiony rezonans magnetyczny. Będzie miał również zabiegi rehabilitacyjne - do końca tygodnia pani neurolog po konsultacji z rehabilitantem mają ustalić jakie będą to zabiegi i z jaką częstotliwością. Trzeba też doprowadzić do porządku jego zęby. Już teraz Hugo otrzymuje leki Cimalgex plus, Famogast, Sizarol oraz Artikrill. Na razie nie znam jeszcze dokładnych kosztów, ale podam je w najbliższym czasie.

I teraz moja ogromna prośba do Was. Przede wszystkim o wsparcie finansowe. Pieniążki będą potrzebne na rehabilitacje, leki, rezonans magnetyczny. Dzięki uprzejmości Monika Wach i Sznaucery w Potrzebie możemy zbierać pieniądze na ich konto, za co serdecznie dziękujemy. Zatem jeśli będziecie chcieli wesprzeć Huga, proszę o kierowanie wpłat na podane niżej konto. Nie jest to TOZ jak przy poprzedniej zbiórce, dlatego dane do przelewu też są inne:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - VIVA
ul. Kawęczynska 16 lok 39
03-772 Warszawa
68 2030 0045 1110 0000 0255 8420
Koniecznie w tytule wpłaty: "MYSŁOWICE HUGO"
Dane do przelewów zagranicznych:
SWIFT: GOPZPLPW

Pokaż więcej
IBAN: PL68 2030 0045 1110 0000 0255 8420

Kolejna sprawa to karma, pampersy i podkłady. Hugo je aktualnie karme Brit Care weight loss rabbit & rice. Pani kupuje mu pampersy z rossmana dla dorosłych rozmiar M. Jeśli ktoś z Was zechciałby podarować Hugo karme, pampersy czy podkłady, bardzo proszę o kontakt.

Na koniec proszę również o udostępnianie, by do jak największej ilości osób dotarła informacja o Hugo. Oczywiście będę Was informowała o wszystkim na bieżąco.

Sam Hugo zdecydowanie odżył. W kość musiała dawać mu ta łapa, która go bolała. Zażywa leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Sama Pani stwierdziła, że widzi znaczną zmianę na lepsze w jego zachowaniu. Hugo chętniej się rusza. Zaczyna zwiedzać wszystkie kąty w domu, gdzie wcześniej głównie leżał. Lepiej śpi i już tak nie dyszy. Trzymajcie kciuki za chłopaka, bo jeszcze wiele przed nim. Ale teraz musi być już tylko lepiej!

-----------------------------------------------------------------------------------

Hugo czeka na cud. Pilnie potrzebuje domu tymczasowego (z możliwością pokrycia kosztów związanych z lekami i wizytami u weterynarza) lub stałego. Niemłody już owczarek z dysplazją, szanse na adopcję ma praktycznie zerowe :( Ktoś potraktował go jak zużytą zabawkę - wyrzucił ze swojego życia, gdy zaczął się psuć. Nie pomógł mu, nie leczył, nie poświęcił swojego czasu, opuścił. Mimo tego Hugo ma w sobie ogrom miłości do człowieka i strasznie cierpi będąc z daleka od niego. Po powrocie do boksu bardzo płacze za człowiekiem. Wyje i szczeka by powiedzieć, że on nie chce tu znowu zostać sam. A nam pęka serce za każdym razem, gdy musimy go zostawić :(

Hugo to około 7-letni pies w typie owczarka niemieckiego. Jest łagodnym i grzecznym psiakiem. Szukając odpowiednika, można go porównać do wielkiego, pluszowego misia. Ma gęste futerko i najbardziej lubi się głaskać i przytulać. Siada wtedy przy człowieku i z ochotą przyjmuje pieszczoty. Nie ma w nim cienia agresji. Uwielbia inne psiaki i chętnie się z nimi wita. Jeśli jakiś zareaguje na niego agresywnie, Hugo od razu się wycofuje.

Na smyczy nie ciągnie, choć trzeba uważać, bo zdarza mu się wejść pod nogi człowieka. Jest to prawdopodobnie spowodowane problemami z tylnymi łapami, co utrudnia mu nieco chodzenie. Stwierdzono u niego dysplazję. Aktualnie przyjmuje lek Artikrill, który będzie musiał przyjmować do końca życia. Wyniki krwi ma książkowe. Jednak mimo trudności z chodzeniem, bardzo chętnie wychodzi na spacery z wolontariuszem i cieszy się jak dziecko.

Hugo trafiając do schroniska ledwo stał na łapach. Jednak dzięki kuracji w schronisku został postawiony na nogi i jest już dużo lepiej. Jeśli będzie regularnie się ruszał i przyjmował leki, jego stan będzie się poprawiać. Hugo ma też nadwagę, dlatego musi zrzucić parę kilko, by odciążyć stawy. Aktualnie je karmę dla psów otyłych - Royal Canin Veterinary Diet - Obesity Management DP 34

Szukamy dla Hugo kochającego i odpowiedzialnego człowieka, który zadba o jego zdrowie. Dysplazja to częsta dolegliwość dotykająca owczarki niemieckie. To nie powód, by pozbywać się psa. Niestety Hugo spotkało to nieszczęście, że jego właściciel zwyczajnie się go pozbył, gdy pojawiły się problemy. Teraz Hugo szuka opiekuna, który pokocha go mimo jego choroby. Powinien trafić do domu, w którym nie będzie musiał kilka razy dziennie pokonywać schodów (najlepiej dom z ogrodem lub mieszkanie w bloku na parterze czy z windą).To wspaniały pies, który niczym nie zasłużył sobie na takie potraktowanie. Tylko czy teraz ktoś pokocha i przygarnie już niemłodego i wymagającego leczenia psa?

Hugo i jego wolontariuszka zapraszają na spacer zapoznawczy do schroniska w Mysłowicach.

Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 507 860 282

-----------------------------------------------------------

Gdzieś pod Częstochową. W pewnym domu. Na werandzie. Na kanapie siedzi pies. O jego istnieniu wiedzą nieliczni. A szkoda, bo mógłby wnieść radość w życie niejednego człowieka. Jego sympatia i przywiązanie do ludzi widoczna jest gołym okiem. Spragniony miłości prosi o uwagę każdego gościa z nadzieją, że pokocha go na tyle, by zabrać ze sobą.

Dom, w którym przebywa to hotel dla zwierząt Tymczasik. A On to po prostu Taro - pies przeznaczony do adopcji, który od dwóch lat czeka na swojego człowieka.

Taro to wyjątkowo proludzki psiak. Każdego, nowopoznanego człowieka wita machaniem ogona zachęcając łapą do bliższego kontaktu. Lubi się przytulać. Wspaniale sprawdza się jako picieszacz w gorszych chwilach człowieka. Podejdzie, usiądzie, spojrzy tymi swoimi uroczymi oczetami, trąci łapą i w końcu przytuli. Gwarantujemy, że efekt murowany :)

Z innymi psiaki się dogaduje, choć nie da sobie w kaszę *******. Gdy siedzi na werandowej kanapie, to należy tylko do niego, a inne psiaki odgania warczeniem i nie mają na nią wstępu. Oczywiście inaczej jest z człowiekiem. Tego drugiego z chęcią na niej ugaszcza, poklepując łapą i kładąc pyszczek na ludzkich kolanach.

Taro jest psem średniej wielkości, ale raczej z tych średnich większych. Może mieć około 8 lat, choć zupełnie nie wygląda. Patrząc na jego radość i chęć życia, bliżej mu do szczeniaka niż psiego staruszka.

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją psiaka to Taro jest właśnie dla Ciebie. Ten uroczy i sympatyczny sierściuch wniesie w Twoje życie wiele czułości i radosnych chwil. Nie zastanawiaj się długo, tylko dzwoń. Możesz odwiedzić Taro w hoteliku zupełnie niezobowiązująco. Jeśli nie Taro, być może w oko wpadnie Ci inny psiak, bo tak ich wiele w hoteliku i każdy oczekuje na wspaniały dom. Choć poznając Taro, człowiek zatraca się zupełnie w jego niesamowitych oczach, nie mogąc przejść obok niego obojętnie.

Oczywiście warunkiem adopcji jest wizyta przed- i poadopcyjna oraz podpisanie umowy.

Kontakt w sprawie adopcji: 507 860 282
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.