W OBRONIE ŻYCIA- HISTORIA SVETY, VOVY I NIKOL DEMEDIUK

W OBRONIE ŻYCIA- HISTORIA SVETY, VOVY I NIKOL DEMEDIUK

piątek 31.1.2020
Poland
1082 Uczestnik
20-letnia Swietłana z Ukrainy w trakcie ciąży dowiedziała się, że choruje na ostrą białaczkę. Lekarze z Kijowa postawili matkę przed dramatycznym wyborem – ratowanie życia lub przerwanie ciąży. Kobieta otrzymała pomoc w Warszawie, gdzie urodziła Nikolę, a sama przeszła chemioterapię oraz przeszczep szpiku.

Niestety po długotrwałej walce z chorobą 23 czerwca 2015 r. Sveta zmarła. Teraz jest pod opieką Pana.

20-letnia Swietłana Demediuk z Ukrainy w trakcie ciąży dowiedziała się, że choruje na ostrą białaczkę. Aby podjąć leczenie lekarze z Kijowa zaproponowali młodej Ukraince aborcję. Swietłana wraz z mężem odrzucili jednak możliwość dokonania aborcji. Mimo to nie poddali się i szukali pomocy dla Swietłany i ich nienarodzonego dziecka za granicą. Znaleźli ją w Polsce. Mimo braku ubezpieczenia opiekę nad Swietłaną i jej dzieckiem zgodził się podjąć Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Warszawie, a ze względu na okoliczności konsul wydał wizę w jeden dzień.
Kobieta otrzymała pomoc w Warszawie. W 24. tygodniu ciąży urodziła córeczkę Nikol, ważącą zaledwie 500 g. Dziecko było w ciężkim stanie i musiało leżeć w inkubatorze przez wiele miesięcy. Swietłana była leczona w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Przeszła chemioterapię oraz przeszczep szpiku.

Sveta przez ponad rok dzielnie walczyła ze swoją chorobą. Każdy dzień był dla niej wyzwaniem. Niestety 23 czerwca 2015 Sveta zmarła. Zostawiła jednak na ziemi pewną cząstkę siebie- małą Nikole. Dała jej życie i niezastąpioną matczyną miłość. Nikol od pierwszych swoich dni była wielkim szczęściem i cudem dla Svety i Vovy.

Sveta na zawsze pozostanie w naszych sercach. Dla wszystkich jest Bohaterką, która stanęła w obronie życia swojej córeczki walcząc jednocześnie z własną chorobą przy wielkim wsparciu i miłości męża- Vovy.

Historia Svety jest przykładem dla wszystkich przyszłych matek.
Pokaż więcej
******************************************************************************

For FOREIGNERS FRIENDS!!!
Vova is a missionary working for the Fellowship of Christian Athletes (fcaukraine.org) and is responsible for the development of lacrosse in Ukraine. Sveta is a 19 -year-old student in her 2nd year at Rivne’s University.
On April 28, 2014, Sveta Demedyuk was diagnosed with acute leukemia (blood cancer) in Ukraine. She was 5 months pregnant at the time. Both Vova and Svetlana have decided that they do not want to terminate the pregnancy. According to doctors, further treatment in Ukraine was not possible.
One hospital in Warsaw accepted Svieta for treatment. On May 12, Svieta gave birth to baby girl Nicole (24 weeks).Nicole was 500g.


Our Sveta is with the Lord. She has no more pain. Please pray for Vova and Nicole.

http://m.vk.com/save_pregnant_sveta_demedyuk
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.