Duduś z domu tymczasowego szuka domu stałego

Puszcza Marianska - Duduś z domu tymczasowego szuka domu stałego

piątek 31.1.2020
Z 12:47 Do 15:47
Puszcza Marianska
PolandPuszcza MarianskaKorabiewice 1196-330
Pokaż na mapie
375 Uczestnik
Witajcie na wydarzeniu adopcyjnym Dudusia, podopiecznego Schronisko w Korabiewicach Viva, który od 27.12.2016 przebywa w domu tymczasowym w Warszawie, gdzie szkoli się na psa miejskiego i szuka kochającego domu stałego.

Dudusia poznałam dwa lata temu w Schronisku w Korabiewicach, w którym jestem wolontariuszką. Od razu podbił moje serce swoim radosnym rozbieganiem, śmiesznymi uszami a la Plastuś, roześmianą mordką i mądrym spojrzeniem swoich pięknych oczu.
Duduś był w schronisku psem spacerowym, jednak nie każdemu udawało się go przypiąć na smycz. Był takim typem "chciałbym, ale się boję", podbiegał do człowieka, ale zaraz odskakiwał, jakby nie był pewien, jakie ten ma wobec niego zamiary. Jednak, jeśli już komuś zaufał, stawał się niesamowitą przylepą i już z oddali cieszył się na widok znajomych wolontariuszy.
Niemniej, był też psem skrzywdzonym przez los i bardzo niepewnym w nowych sytuacjach i przy nieznanych osobach. Praca w schronisku nie przynosiła już w jego przypadku większych efektów, bo nie można mu tam było zapewnić tego, czego najbardziej potrzebował: spokoju i stabilizacji. Stąd decyzja o zabraniu Dudusia do naszego domu tymczasowego, w którym będziemy starali się sprawić, żeby uwierzył w siebie i znaleźć mu jego wymarzony dom i opiekunów :)
Duduś jest dla mnie wyjątkowy również z uwagi na to, że jest kumplem z boksu mojego pierwszego tymczasa, Daktyla, któremu udało się znaleźć najlepszy dom pod słońcem. Skoro Daktylowi się udało, to i Dudusiowi się uda!
Trzymajcie za nas kciuki i udostępniajcie nasze opowieści. Już nie raz przekonaliśmy się, że
1 UDOSTĘPNIENIE = 1 SZANSA NA DOM! <3

Poniżej znajdziecie opis Dudusia oraz kontakt w sprawie adopcji.

******
JAKIEGO DOMU SZUKAMY: Spokojnego :)
To, czego Duduś potrzebuje najbardziej, to spokojni i opanowani opiekunowie, przy których będzie czuć się bezpiecznie i którzy docenią jego wrażliwość oraz bezwarunkowe oddanie. Dlatego raczej powinien być to dom bez małych dzieci, żeby oszczędzić mu niepotrzebnego stresu.
Duduś może zamieszkać z innymi psami, jednak będzie to wymagało na początku małego wysiłku ze strony opiekunów, z uwagi na jego zaborczość. Najlepszym rozwiązaniem byłby jednak dom bez innych zwierząt.

Pokaż więcej

Nie wydajemy psów do budy ani kojca.

******
IMIĘ: Duduś

PŁEĆ: samiec

WAGA: 17 kg

WIEK: data urodzenia ok 2009-2010 r.

JAK TRAFIŁ DO SCHRONISKA: przebywał w Schronisku w Korabiewicach w momencie przejmowania go przez Viva! Prawdopodobnie trafił tam jakiś czas wcześniej. W sumie, w schronisku spędził min. 4-5 lat.

CHARAKTER: przy nieznanych osobach nieufny, jednak dla osób, które dobrze zna jest przyjacielski, kontaktowy, łagodny, wrażliwy, szuka bliskiego kontaktu z opiekunem, lubi głaskanie.
Średnioaktywny. Raczej domator, a nie eksplorer.

ZACHOWANIE W DOMU: chce być blisko opiekuna, przebywa zawsze w tym samym pomieszczeniu, co on.
Nie przejawia objawów problemów separacyjnych.
Nie niszczy niczego w mieszkaniu, jednak zdarza mu się załatwiać w domu (na podkłady) - prawdopodobnie jest to związane z trwającą kuracją związaną zobecnością kryształów w moczu. Będziemy pracować nad tym problemem.

ZACHOWANIE NA SPACERACH: daje zakładać sobie szelki i przypinać smycz; bez problemu jeździ windą i przechodzi przez drzwi. Na spacerze nie panikuje, chociaż nie jest jeszcze bardzo pewny siebie.

STOSUNEK DO DZIECI: Duduś preferuje opanowane dorosłe osoby. Nie jest "zabawowym" towarzyszem dla dzieci. Szuka domu bez dzieci lub z dziećmi starszymi i spokojnymi.

STOSUNEK DO PSÓW/SUK: w schronisku mieszkał przez długi czas na raz z trzema samcami, potem z sunią i dobrze się z nimi dogadywał. W domu tymczasowym mieszka z sunią i ich relacje bywały burzliwe.
Głównym problemem w kontaktach z innymi psami jest obrona zasobu-człowieka. Potrzeba bliskości z opiekunem na początku była tak silna, że Duduś chciał mieć go na wyłączność i odganiał od niego wszystkich konkurentów. Obecnie relacje z sunią-rezydentką opierają się na tolerowaniu się wzajemnie, jednak Duduś nie wchodzi w głębsze interakcje. Bywa zadziorny, dlatego szukamy dla niego raczej domu bez innych zwierząt.

STOSUNEK DO KOTÓW: brak informacji

KASTRACJA: Tak

STAN ZDROWIA: przez najbliższe tygodnie Duduś będzie na diecie weterynaryjnej z uwagi na kryształy w moczu (typowe schorzenie poschroniskowe) jednak, poza karmą, nie jest wymagane leczenie farmakologiczne.
Na początku grudnia miał czyszczone zęby, a poprzedzające zabieg badania nie wykazały żadnych odstępstw od normy.

RASA: mieszaniec
******
Chcesz adoptować? Wejdź na i wypełnij ankietę adopcyjną.
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.