Wprowadzenie do Ayurwedy i Dinacharya czyli sztuka życia codziennego

Holistic House - Wprowadzenie do Ayurwedy i Dinacharya czyli sztuka życia codziennego

Holistic House
środa 24.7.2019
Z 18:00 Do 20:00
Holistic House
PLWarszawaSolec 24 lokal 7500-403
Pokaż na mapie
0 Uczestnik
 
Fundacja „Ayurveda Healing Foundation” serdecznie zaprasza na wykład Wprowadzenie do Ajurwedy i Dinacharya czyli sztuka życia codziennego.
 
 
AYURWEDA to wywodzący się z Indii najstarszy na świecie system medyczny, służący ludzkości od ponad pięciu tysięcy lat. Termin Ayurweda to połączenie dwóch słów:
 
 „AYUR” – w sanskrycie oznaczający ŻYCIE
„VEDA” – WIEDZA o życiu
 
Dosłowne tłumaczenie terminu Ayurweda to wiedza o życiu i długowieczności. Wiedza ta nie odnosi się tylko do praktycznych porad dotyczących zdrowia, ale daje ona głębokie zrozumienie powiązania pomiędzy ciałem, umysłem, duszą i zmysłami. To holistyczna filozofia ucząca nas sztuki życia w dobrym zdrowiu i harmonii z otaczającym światem. W 1979 roku Ayurveda została oficjalnie uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za jedną z koncepcji terapeutycznych dbania o zdrowie.
Elementem Ayurwedy jest DINACHARYA czyli Ayurwedyjski rytm dnia.
Nazwa pochodzi od sanskryckich słów:
 
 „DIN” – DZIEŃ
„ACHARYA” – PODĄŻAĆ

Pokaż więcej
 
Dinacharya odnosi się do życia według rozkładu codziennych czynności w zgodzie z naturalnym biorytmem człowieka i panującą o określonej godzinie energią. Ta sztuka życia pomaga osiągnąć możliwie najwyższą efektywność w chwilach przeznaczonych na pracę, skuteczną relaksację i regenerację w czasie snu i odpoczynku. Dincharya jest jednym z najpotężniejszych narzędzi do utrzymania dobrego zdrowia, długowieczności i zapobiegania chorobom. Pozwala uzyskać radykalne zmiany w ciele, umyśle i świadomości w stanach chorobowych. Dinacharya pomaga osiągnąć równowagę własnej konstytucji zwaną Prakruti, reguluje zegar biologiczny, wspomaga trawienie, wchłanianie i asymilację pokarmu. Oprócz tego życie według zasad Dinacharya generuje poczucie własnej wartości, dyscyplinę, spokój i szczęście.
Podczas wykładu dowiesz się jak w praktyczny i tani sposób stosować zasady Dinacharya we własnym domu. Wykład odbędzie się w kawiarni TUBAJKA w parku Źródliska w Łodzi
 
Wykład poprowadzi Karolina Raczyńska
 


Karolina jest wykwalifikowanym lekarzem Ayurwedy, Naturopatą, a także certyfikowanym nauczycielem Jogi. Karolina ukończyła studia na Uniwersytecie Oksfordzkim, Royal College of Art, University College London, jak również pięcioletnie magisterskie studia medyczne na Uniwersytecie Middlesex w Londynie o specjalizacji – Ayurweda.
Od ponad 10-lat Karolina zdobywa doświadczenie kliniczne w wielu szpitalach i klinikach Ajurwedyjskich w Indiach i w Welkiej Brytanii.
Obecnie prowadzi stowarzyszenie specjalistów Ayurvedy APA w Wielkiej Brytanii i jest prezesem Fundacji „Ayurveda Healing Foundation” w Polsce. Karolina pochodzi z Łodzi i od osiemnastu lat mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii.
 
Wykład odbędzie w pięknym wnętrzu Holistic House, to miejsce, w którym spotykają się medycyna Wschodu i Zachodu.
 

 
Rejestracja i koszt
 
Aby zapisać się na wykład proszę zarejestrować się na stronie 
(klikając na ziolony przycisk Register) lub wysłać e-mail pod adresesm
Koszt wstępu na wykład 35zł, płatne przed wejściem. Niestety nie mamy możliwości przyjęcia płatności kartą, więc prosimy o płatność gotówką. 
 
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.