48 Seminarium PMI PC Wrocław Branch

ibis Styles Wrocław - 48 Seminarium PMI PC Wrocław Branch

ibis Styles Wrocław
wtorek 25.6.2019
Z 18:00 Do 21:00
ibis Styles Wrocław
PLWrocław3 plac Konstytucji 3 Maja50-083
Pokaż na mapie
0 Uczestnik
ZARZĄDZANIE GOTOWOŚCIĄ DO ZMIANY
 
Jednym z poważniejszych wyzwań dla kierowników projektów jest pokonanie oporu wobec zmian wśród pracowników, których ta zmiana dotyczy. Z reguły PM nie ma na tych pracowników bezpośredniego wpływu. Z czego to wynika? Zwykle mają oni swoich przełożonych, swoje cele i priorytety i często są niezaangażowani w realizację projektu. Poza tym nowe rozwiązania napotykają opór, co jest zjawiskiem naturalnym.
Nie zawsze wynika on z niechęci pracowników do projektu czy konkretnej zmiany. Jego przyczyną bywają niezrozumienie powodów zmiany, obawy przed nieznanym, a także inne czynniki, na które kierownik projektu ma z pozoru niewielki wpływ.
 
Podczas seminarium prowadzący podzieli się swoimi doświadczeniami z realizacji projektów, podczas których zarządzanie oporem pracowników było jednym z kluczowych ryzyk. Opowie też, jak można sobie radzić z tymi ryzykami w uporządkowany sposób, w tym z wykorzystaniem narzędzi metodyki Prosci. Zaprezentuje wyniki badań Managing Resistance to Change, które wskazują najlepsze praktyki ułatwiające rozwiązanie problemów dotyczących oporu przed zmianą.
 
 
KLUCZOWE PYTANIA


Dlaczego pojawia się opór?


Co zrobić, aby sobie z nim poradzić w projekcie?

Pokaż więcej


Kto może pomóc project managerowi w tym obszarze?


 
 
PROWADZĄCY
  
Krzysztof Ogonowski
CEO SilfraPrezes Silfra (wcześniej BPI Polska), ekspert w zakresie zarządzania zmianą i projektami. Jego ponad 15 letnie doświadczenie wdrożeniowe, coachingowe i trenerskie wywodzi się z projektów obejmujących wdrożenie dużych zmian oraz transformację biznesową w największych firmach działających na terenie Polski m.in. z branży energetycznej, telekomunikacyjnej, budowlanej, firm produkcyjnych i bankowości.
Krzysztof Ogonowski jest pierwszym w Polsce licencjonowanym trenerem PROSCI w dziedzinie Change Management. Obecnie jest również odpowiedzialny za rozwój globalnej organizacji Association of Change Management Professionals (ACMP) w Polsce i w Europie. Uczestniczy w GAN – globalnej sieci ekspertów i Instruktorów PROSCI Change Management, skupiających Instruktorów PROSCI z całego świata oraz praktyków stosujących metodykę PROSCI do zarządzania zmianą. Jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach w SGH oraz na studiach MBA w zakresie zarządzania projektami i zarządzania zmianą. 

 
AGENDA
 
18:00 - 18:15


PMI Wrocław – Otwarcie
18.15 - 19.15


Zarządzanie oporem czy zarządzanie gotowością do zmiany. Dlaczego pojawia się opór? Co zrobić, aby sobie z nim poradzić w projekcie?
19.15 - 19.30


Przerwa networkingowa
19.30 - 20.15


Kto może pomóc project managerowi w tym obszarze? Sesja pytań i odpowiedzi
20.15- 20.30


Zakończenie/losowanie nagród z wizytówek/Zamknięcie PMI
20.30


Ciąg dalszy w BLACKBOARD PUB na parterze hotelu
 
 
Zapoznaj się z regulaminem wydarzenia i polityką prywatności!
Zapisz się na newsletter i koniecznie wpisz nasz Oddział!
Do zobaczenia!
 
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.