Wyzwania PMa w dużych projektach inwestycyjnych. Od pomysłu po rozliczenie na przykładzie projektu Stuttgart 21.

Hotel Jana Pawła II - Wyzwania PMa w dużych projektach inwestycyjnych. Od pomysłu po ro...

Hotel Jana Pawła II
czwartek 21.2.2019
Z 17:30 Do 20:30
Hotel Jana Pawła II
PLWrocławŚwiętego Idziego 250-328
Pokaż na mapie
0 Uczestnik


Wyzwania PMa w dużych projektach inwestycyjnych. Od pomysłu po rozliczenie na przykładzie projektu Stuttgart 21.
Tomasz Gutkowski, Deutsche Bahn Netz AG

 




Kiedy:


21.02.2019 (czwartek), godz. 17:30


Pokaż więcej


Gdzie:
hotel Jana Pawła II we Wrocławiu



Duże projekty inwestycyjne, oprócz ogromnych budżetów z publicznych środków, cechuje długa droga od powstania pomysłu po jego realizację, która wiedzie przez gabinety polityków, opinie ekologów. Jak sprostać sprzecznym wymaganiom licznych interesariuszy projektu? Jak transparentnie wydawać publiczne pieniądze? Jak zmotywować zespół projektowy? W końcu jak zarządzać zmianą w projekcie, w którym wymagania zostały zdefiniowane 15 lat wcześniej?
O tym wszystkim opowie nam Tomasz Gutkowski, reprezentujący Deutsche Bahn Netz AG, na przykładzie projektu Stuttgart 21.
Zapraszamy na kolejne otwarte seminarium Dolnośląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska sponsorowane przez firmę ELEKTROTIM S.A.

Agenda




17:30


Zapraszamy na networking przy kawie




18:00


Powitanie; newsy z IPMA Artur Marsy – przewodniczący Rady DGR IPMA




18:15


Wyzwania PMa w dużych projektach inwestycyjnych - cz.1 Tomasz Gutkowski




19:15


Przerwa - networking




19:45


Wyzwania PMa w dużych projektach inwestycyjnych - cz.2 i dyskusja Tomasz Gutkowski




20:15


Podsumowanie seminarium Artur Marsy – Przewodniczący Rady DGR IPMA 




 




Tematyka spotkania obejmuje następujące elementy kompetencji wg Wytycznych Kompetencji IPMA (NCB3.0) stanowiących podstawę certyfikacji IPMA-4-L-C:




1.01 Sukces zarządzania projektem, 1.02 Interesariusze, 1.03 Wymagania i cele projektu, 1.04 Ryzyko: zagrożenia i szanse, 1.06 Organizacja projektu, 1.07 Praca zespołowa, 1.09 Struktury projektu, 1.11 Czas i etapy projektu, 1.15 Zmiany, 1.18 Komunikacja, 2.02 Zaangażo¬ wanie i motywacja, 2.07 Kreatywność, 2.08 Zorientowanie na wyniki, 2.10 Konsultowanie, 2.12 Konflikty i kryzysy, 2.14 Docenianie wartości, 3.02 Orientacja na programy.




Zarejestrowani uczestnicy spotkania, posiadacze certyfikatów IPMA za każdą godzinę spotkania merytorycznego uzyskują 6 JAP (Jednostka Aktywności Projektowej), wymagane przy recertyfikacji.




Udział w spotkaniu jest bezpłatny - obowiązuje rejestracja poprzez platformę EventBrite korzystając z poniższego linku:

Pierwszeństwo udziału w spotkaniu mają członkowie IPMA Polska, pozostali zainteresowani - w miarę wolnych miejsc, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
 
PRELEGENT





Tomasz Gutkowski
Jestem obecnie przedstawicielem niemieckich kolei (Deutsche Bahn) przy realizacji dużego projektu (9 mld EUR) budowy infrastruktury kolejowej (63 km tuneli, kilkanaście mostów, podziemny dworzec).
Moja droga zawodowa, po skończeniu studiów na Wydziale Górnictwa (obecnie - Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii) Politechniki Wrocławskiej, była pełna przygód i zaczęła sie od pracy górnika, poprzez dozór średni, aż do Kierownika Robót Górniczych. Mam dopuszczenia Wyższego Dozoru Górniczego w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. W niemieckim górnictwie nauczyłem się rzemiosła. Brytyjskie górnictwo było dla mnie drugimi studiami. Prowadziłem projekty w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Turcji, Iranie i Australii - zawsze z sukcesem.
Obecnie moim kapitałem jest moja wiedza i doświadczenie. Od roku 1990 prowadzę gościnne wykłady i prelekcje na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, dzieląc się moim doświadczeniem z przyszłymi adeptami sztuki górniczej.
Oprócz kompetencji zawodowych, moimi najsilniejszymi stronami są: umiejętność zarządzania ludźmi oraz zarządzanie projektami.
Moja praca stała się moim hobby.






Zachęcamy również do zapoznania się na stronie IPMA z relacją z ostatniej wizyty studyjnej DGR IPMA Polska w Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A..
 
SPONSOR WYDARZENIA
 





ELEKTROTIM S.A. wykonuje instalacje i sieci elektryczne oraz elektroenergetyczne, jak również systemy automatyki dla budownictwa, przemysłu i energetyki. Misja ELEKTROTIM S.A. brzmi: "BEZPIECZNIE DOSTARCZAMY WARTOŚCI ISTOTNE DLA KLIENTÓW".
 




 
Przed rejestracją na wydarzenie DGR IPMA Polska prosimy o zaponanie się ze zgodą na przetwarzanie moich danych osobowych.
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.