Wykład otwarty WojtkaTracewskiego oraz projekcja filmu "Hannah"

Ośrodek Konferencyjny KARWAN Starościńska 1, 82-200 Malbork - Wykład otwarty WojtkaTrac...

Ośrodek Konferencyjny KARWAN Starościńska 1, 82-200 Malbork
środa 9.11.2016
Z 18:00 Do 22:00
Ośrodek Konferencyjny KARWAN Starościńska 1, 82-200 Malbork
Poland
22 Uczestnik
Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Malborku serdecznie zaprasza na wykład otwarty Wojtka Tracewskiego „Buddyzm na Zachodzie - wprowadzenie.” Wykład odbędzie się dnia 9 listopada o godzinie 18:00 w Centrum Konferencyjnym Karwan przy Muzeum Zamkowym w Malborku, ul. Starościńska 1.
Na wykład wstęp wolny.
Wojtek Tracewski urodził się w 1962 roku, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i przez kilka lat był artystą-malarzem. Przyjął Schronienie u Lamy Ole Nydahla w 1980 roku, w 1988 zaczął tłumaczyć jego wykłady i książki, a w 1992 wygłaszać wykłady o buddyzmie. Obecnie jest również redaktorem naczelnym polskiego kwartalnika „Diamentowa Droga”.

Po wykładzie o godzinie 20:00 odbędzie się projekcja filmu „Hannah. Nieznana historia buddyzmu”. Po projekcji filmu Wojtek Tracewski odpowie na pytania związane z filmem.
Cena biletu 15 zł. Bilet do nabycia przed seansem.
Nagradzany na wielu prestiżowych festiwalach film dokumentalny Marty György-Kessler i Adama Penny’ego opowiada niezwykłą historię HannahNydahl – Dunki, laureatki nagrody UNESCO, która przeniosła buddyzm tybetański na Zachód. Sercem tej opowieści jest przepiękna historia miłosna, która rozpoczyna się w hippisowskich czasach, w Kopenhadze, w latach 60. XX w. i prowadzi do Kathmandu, gdzie Hannah i jej mąż Ole zostali pierwszymi uczniami Jego Świątobliwości XVI Karmapy pochodzącymi z Zachodu. Dokument pokazuje, że buddyjski ideał wolności we wszystkich jej formach jest dziś bardziej istotny niż kiedykolwiek, oraz że nie wszystko, co tybetańskie powinno być uważane za święte.
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.