Courbet bez bielizny

cała Polska - Courbet bez bielizny

cała Polska
wtorek 7.6.2016
cała Polska
Poland
161 Uczestnik
Wydarzenie jest formą apelu. Ma połączyć ludzi w jakikolwiek sposób związanych z kulturą, sztuką i edukacją. Ludzi szanujących i kochających sztukę, doceniających jej wartość jako uniwersalnego języka wolności.
Sztuka powinna być wolna.
Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy są zdania, że w sztuce nie ma niczego gorszącego a zgorszenie wynikać może jedynie z niewiedzy i braku dyskusji w temacie.
Może zapoczątkuje też jakąś zmianę w dziedzinie nauczania plastyki i przedstawiania, już w szkole podstawowej, historii sztuki w sposób fascynujący i wciągający a może wyniknie z niego coś innego, równie dobrego. Może chociaż doprowadzi do zwrócenia uwagi na problem.

Wydarzenie jest tylko krokiem i początkiem dyskusji wielotematycznej:
wszystko zaczyna się w szkole podstawowej
- plastyka jako przedmiot kształtujący wrażliwość (czy jest prowadzona w sposób odpowiedni, czy odpowiednia i zachęcająca jest nazwa)
- edukacja estetyczna
- edukacja seksualna (jeśli byłaby na dobrym poziomie i byłaby ogólnie, obraz „początek świata”, zwłaszcza zatytułowany właśnie tak a nie inaczej odbierany byłby jako nic obraźliwego a poniekąd hołd złożony kobiecie)
- pobudzenie chęci konfrontowania wielu stanowisk, szukania informacji , nie oceniania bazującego na niewiedzy (podobna ocena doprowadziła do bojkotu Golgota Picnic)
- rzetelna debata i dobre wytłumaczenie słów (np. gender)- tego niestety nie ma, w związku z czym mamy do czynienia z serią nieporozumień

Czym zainspirowane?
ocenzurowaniem okładki książki „początek świata” w jednym z programów kulturalnych

Pokaż więcej

Co dalej?
Jeśli odzew i poparcie będzie duże planuję napisanie czegoś w rodzaju listu otwartego do KRRiT - to w kwestii cenzury, w kwestii edukacji zostaje list do Ministerstwa.
Jeśli też nie to, może wydarzenie doprowadzi chociaż do dyskusji, rozmów i zminimalizowania reakcji tak bardzo emocjonalnych na sztukę. Może też pomoże w wypracowaniu stanowiska bardziej inteligentnego, emocjonalnego ale podpartego wiadomościami.

Od razu też proszę o brak hejtu. Jeśli ktoś uważa inicjatywę za głupią, proszę aby tego nie manifestował na tej stronie. Wydarzenie ma łączyć, nie dzielić.
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.