Leszek Możdżer solo

Szczawnica - Leszek Możdżer solo

niedziela 9.7.2017
Z 19:00 Do 22:00
Szczawnica
PolandSzczawnicaPark Górny 734-460
Pokaż na mapie
71 Uczestnik
Koncert w ramach Ethno-Novo Festival 2017

LESZEK MOŻDŻER – wybitny pianista i kompozytor, dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość – stał się tętniącym ekspresją „jazzem Leszka Możdżera”.
Jazzowa wyobraźnia, ciekawy zamysł improwizacji, subtelność chopinowskich etiud i mazurków, „komedowskie” inspiracje – tworzą w jego muzyce nową barwę dla jazzowej kameralistyki fortepianowej. Leszek Możdżer objawia się zatem jako twórca nowej stylistyki w muzyce jazzowej, gdzie brzmienie i klimat budowane są impresją oraz nastrojem i niepowtarzalnym autorskim stylem wykonawczym. Może właśnie dlatego pianista przyjmowany jest jako elokwentny twórca jazzu młodego pokolenia.

---------------------------
Recital Leszka Możdżera zainauguruje I edycję Ethno-Novo Festival 2017 w Szczawnicy. Jest to nowy projekt realizowany przez Fundację Andrzeja Mańkowskiego i Grupę Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partner wydarzenia - KIA Motors

Idea Festiwalu to dwa cykle wydarzeń. Cykl Ethno dla popularyzowania tego, co unikatowe i autentyczne - wydarzenia „źródła” prezentujące oryginalny folklor, dziedzictwo przyrodnicze i historyczne, lokalne i regionalne. W cyklu Novo znajdą się wybitne projekty zainspirowane szeroko rozumianym Ethno, w tym też regionem Pienin, niekiedy powstałe specjalnie dla naszego Festiwalu ; Novo jako miejsce spotkań znakomitych twórców wielu dziedzin kultury i sztuki współczesnej.

Serdecznie zapraszamy!

9 lipca [niedziela], godz. 19.00
Dworek Gościnny, Sala Główna


Pokaż więcej
WSTĘP - od 80 zł/os

Bilety i Rezerwacje:
tel.: 18 540 04 00 (pon.-pt. 8.00-17.00)
e-mail: bilety@thermaleo.pl

Formularz rezerwacji dostępny także on-line na -


Pakiet weekendowy z Koncertem
Dla zainteresowanych osób Hotel Nawigator oferuje pakiet weekendowy [7-10 lipca] z biletem na koncert w cenie pobytu. Szczegóły -Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.