Polscywydarzenia.pl

Wszystkie wydarzenia z Polski

kościół i święta w polsce
Wydarzenia

Święta i codzienność – dokąd prowadzi życie bez Pana Boga?

Co dla człowieka jest ważniejsze niż własna dusza ? Dusza jest nieśmiertelna i posiada wieczną świadomość i dlatego to o nią trzeba najbardziej dbać podczas ziemskiego życia. Wiele osób o tym zapomina i żyje tak, jakby duszy nie było. Jakby było tylko ciało, które jest absolutnym centrum życia, o które trzeba dbać, dopieszczać je i nieustannie serwować mu różne przyjemności. Dziś wiele osób w Polsce i na świecie żyje tak, jakby ciało było wszystkim. A cóż ono znaczy bez duszy ? Jego znaczenie najlepiej widać po śmierci. Wielu prowadzi takie cielesne życie na co dzień, jak i podczas Świąt Bożego Narodzenia, czy podczas Świąt Wielkanocnych. Ich życiu towarzyszy powiedzenie „hulaj duszo piekła nie ma”. Ale czy na pewno ?

Człowiek nie żyje nie wiadomo po co ?

Każdy człowiek żyje po coś realizując skrupulatnie przygotowany dla niego plan Boży. Gdyby nie żył w konkretnym celu, to po co by istniał ? A skoro istnieje, to na pewno życie nie kończy się wraz ze śmiercią, lecz po życiu na ziemi ma ono ciąg dalszy. I właśnie o tym dalszym ciągu życia należy pamiętać przed Świętami, w Święta, w niedzielę i każdego zwykłego dnia podczas krótkiej pielgrzymki na ziemi, która może się skończyć w najmniej spodziewanym momencie.

Życie bez Pana Boga nie ma wartości dla duszy. Święta bez Pana Boga są niczym. Nie przynoszą radości, ukojenia, spokoju, szczęścia i Błogosławieństwa Bożego. A w tak wielu krajach świata na co dzień, a nawet w Święta Bożego Narodzenia i w Święta Wielkanocne zapomina się o Panu Bogu. Święta sprowadza się do czasu wolnego, kiedy można odpocząć, zabawić się z przyjaciółmi, spotkać z rodziną i biesiadować, pobuszować po sklepach, czy po prostu leniuchować przed telewizorem.
Dziś wiele osób w różnych częściach świata lekceważy Pana Boga. Nie bierze udziału w uroczystościach religijnych przygotowujących do Świąt podczas Adwentu, czy Wielkiego Postu. Często nawet nie bierze udziału w Nabożeństwach Świątecznych. Choć większość deklaruje się jako osoby wierzące. Jaka to jest wiara bez uczynków pobożnych ? Jacy to są wierzący skoro nie przestrzegają Przykazań Bożych ? Tylko czasem, gdy trwoga, to do Boga i przypominają sobie o Opaczności.

Chrześcijaństwo i jego wyznawcy

Chrześcijaństwo narodziło się w pierwszym wieku naszej ery. Wiara chrześcijańska jest oparta na nauczaniu Jezusa Chrystusa A wszystko zawarte jest w Biblii.
Badania przeprowadzone w 230 krajach świata dowodzą, że Chrześcijaństwo jest najliczniej prezentowaną religią na świecie. Skupia ponad 2 miliardy wiernych, co stanowi ogólnie trzydzieści kilka procent ludności świata. Więcej niż połowę z tego stanowią Katolicy, a drugą mniejszą połowę inne wyznania chrześcijańskie, jak Protestanci i Prawosławni.

Wobec takich danych dlaczego w wielu Kościołach nie widać wiernych ? Kościoły chrześcijańskie w wielu krajach świata świecą pustkami. Przecież wierni powinni wiedzieć, że bez Pana Boga nie ma przyszłości, nie ma budowania życia na ziemi i nie ma szczęśliwej wieczności.
A jak wiara chrześcijańska przedstawia się w Polsce ?
Polska należy do czołówki 10 krajów świata, w których Chrześcijaństwo ma się najlepiej. Wciąż jesteśmy ostoją Chrześcijaństwa w Europie. W naszym kraju żyje aż 35 milionów wyznawców religii rzymskokatolickiej. Zajmujemy 8 miejsce na świecie zaraz po Brazylii, Meksyku, Filipinach, Stanach Zjednoczonych, Italii, Kolumbii i Francji. Za nami w pierwszej dziesiątce jest jeszcze Hiszpania i Kongo.