Polscywydarzenia.pl

Wszystkie wydarzenia z Polski

wydarzenia na facebook
Wydarzenia

Nowe narzędzie z Facebooka

Ułatwia usuwanie starych postów. Dla tych, którzy chcą pozbyć się wiadomości z okresu studiów.

Cofanie się i przeglądanie starych postów na Facebooku z 2007 roku może być ciekawym doświadczeniem. Społeczność internetowa była wtedy używana zupełnie inaczej niż obecnie, choć wiele z nich było zawsze bardzo osobistych. Ale wiele się dzieje w ciągu 13 lat; zmieniasz dziewczynę, dostajesz nową pracę. Rzeczy, które były wcześniej udostępniane, mogą nie być rzeczami, którymi możesz się teraz podzielić.
Jednak Facebook uruchomił teraz nowe narzędzie, aby ułatwić usuwanie starych postów. W języku angielskim nazywa się to „Manage Activity” i pozwala usuwać posty, pojedynczo i zbiorczo, z dziennika aktywności.

Według Facebooka funkcja ta ma na celu „ułatwić zarządzanie swoją obecnością na Facebooku”.

Wcześniej mogłeś usuwać stare posty, ale było to trochę bardziej kłopotliwe, gdy musiałeś przewijać oś czasu, aby to zrobić.

Przejdź do dziennika aktywności

Jak wspomniano, narzędzie znajdziesz w dzienniku aktywności, do którego możesz uzyskać dostęp, przechodząc do własnego profilu.
Działa to trochę jak usuwanie wiadomości e-mail w aplikacji poczty e-mail. Wybierasz jeden lub więcej postów i możesz je usunąć lub zarchiwizować.
Jeśli zdecydujesz się go usunąć, zostanie on wysłany do Kosza, gdzie zostanie trwale usunięty dopiero po 30 dniach. Możesz jednak ręcznie wejść i usunąć je od razu, jeśli chcesz.

Możesz też zarchiwizować post, co oznacza, że nikt oprócz ciebie go nie zobaczy. Jest to dobre rozwiązanie do wykorzystania w postach, które chcesz zachować, ale nie chcesz by były widoczne.
Oprócz zarządzania postami zarówno indywidualnie, jak i zbiorczo, Facebook dodał również filtry, aby umożliwić Ci znajdowanie postów z określonymi osobami lub z określonego okresu.

Stopniowo wdrażaj

Ta funkcja będzie dostępna dla niektórych użytkowników aplikacji Facebook na iOS i Androida i będzie dostępna dla wszystkich.
Facebook uruchomił niedawno szereg nowych narzędzi związanych z prywatnością. W styczniu wprowadzili funkcję, która pozwala wyłączyć Facebookowi wykorzystanie danych o tobie i Twojej aktywności w innych witrynach i aplikacjach.