Chustowa sobota - wiązania dla dzieci od 4 miesiąca życia

Siedlce - Chustowa sobota - wiązania dla dzieci od 4 miesiąca życia

sobota 1.4.2017
Z 12:30 Do 14:30
Siedlce
PolandSiedlceKilińskiego 3708-110
Pokaż na mapie
1 Uczestnik
Zapraszam na warsztaty motania dziecka w chustach prowadzone przez Certyfikowanego Doradcę Akademii Noszenia Dzieci.

Koszt: 70zł dziecko plus rodzic, 100 zł dziecko plus dwoje rodziców

Będziemy się uczyć wiązania nazywanego kieszonka oraz wstępnie drugiego nazywanego 2X, dlatego też zapraszam tylko dzieci dobrze trzymające już głowę.

Posiadanie własnej chusty nie jest wymagane.

Konieczne zapisy: Marta Siwińska tel. 501 050 774 lub kontakt@doulamarta.pl

Dlaczego nosić dziecko w chuście?

Rodzice często biorą dziecko na ręce. Noszenie malucha w chuście jest bezpieczniejsze dla naszych kręgosłupów - układ mięśniowy ma szansę, by powoli dostosowywać się do stopniowo rosnącego ciężaru malucha. Chusta daje nam też możliwość bycia z dzieckiem i zajmowania się ważnymi dla nas sprawami. Bez problemu zrobimy zakupy, pójdziemy do banku, zjemy kanapkę czy rozwiesimy pranie.

Ale noszenie w chuście to nie tylko wygoda dla rodziców. Zastanawiasz cię, co może dać twojemu dziecku?

Pokaż więcej

Podstawową sprawą jest poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Maluch słyszy bicie twojego serca, czuje twój oddech i ciepło. Twoje ruchy odbiera jako łagodne bujanie i kołysanie. To go bardzo uspokaja.

Korzystanie z chust i miękkich nosideł wpływa też na fizyczną kondycję dziecka. Jeśli plecy są podparte materiałem na całej długości i lekko zaokrąglone, jego kręgosłup jest odciążony, a pozycja "na żabkę" jest korzystna dla stawów biodrowych niemowlęcia.

Dostarczanie maluchowi dodatkowych bodźców sprawia, że lepiej się rozwija, jest otwarty i ciekawy świata. - Jeśli na spacerze dziecko leży w wózku, to widzi niebo, ptaki, korony drzew. Nie zobaczy psa, który przebiegnie obok, najwyżej usłyszy jego szczekanie. Maluch niesiony w chuście ma szansę na to, że bodziec słuchowy od razu połączy mu się ze wzrokowym.

Źródło:
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.