Sztuka myślenia

Kraków - Sztuka myślenia

sobota 14.1.2017
Z 20:00 Do 22:00
Kraków
PolandKrakówpl. Św. Ducha 131-023
Pokaż na mapie
84 Uczestnik
Inaugurujemy sojusz teatru i filozofii - sztuki i myślenia - który ma pomóc artystom i widzom wyzwolić wspólny potencjał.
Chcemy razem przezwyciężać bezmyślność, która nas ideologizuje, zacietrzewia i wpędza w pychę. Irytuje nas i martwi, jak bardzo nasze życie społeczno-kulturalne zdominowane jest przez banał, plotkę, hejt, komentatorskie pustosłowie i pseudo-polityczną nawalankę. Pozostaniemy wobec tego bezbronni dopóki sami nie zadbamy o higienę myślenia.
-----------------------------------------------------------------
14.01.2017, godz. 20.00, Scena Miniatura.

„Zbudź się Polaku, wyzwól się człowieku!” spotkanie z udziałem Profesora Andrzeja Ledera.

Gościem pierwszego z serii comiesięcznych spotkań będzie
prof. Andrzej Leder, który wraz z gospodarzem cyklu
prof. Piotrem Augustyniakiem będzie zastanawiać się, jak obudzić człowieka w Polaku. Wszystkie wątki naszych rozmów krążyć będą wokół „Wyzwolenia” Stanisława Wyspiańskiego, figury Konrada oraz ich aktualności.

Głównym punktem spotkania będzie wykład Andrzeja Ledera o tym, jakiego wyzwolenia potrzebują dziś Polacy. Piotr Augustyniak natomiast, dialogując ze Stanisławem Wyspiańskim, zastanowi się czy jego myśl może być inspiracją do przebudzenia i podjęcia dialogu na temat wyzwań stojących przed współczesną polską tożsamością.

To będzie ważny i pobudzający wieczór. Musicie być z nami. Teatr i filozofia to dwa wynalazki Greków, które obok polis dały początek cywilizacji Zachodu. Razem doświadczymy ich wspólnej, magicznej mocy.
-----------------------------------------------------------------

Pokaż więcej
Andrzej Leder – filozof i psychoanalityk. Profesor Instytutu Filozofii
i Socjologii PAN w Warszawie. Jeden z najwybitniejszych polskich intelektualistów. Autor m.in. „Prześnionej rewolucji”, książki, będącej jednym z najważniejszych, szeroko komentowanych głosów we współczesnej debacie nad polską tożsamością i jej stosunkiem do nowoczesności.

Piotr Augustyniak – filozof i eseista. Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Autor kilku książek, w tym „**** polacus. Eseje o polskiej duszy”. Zyskał rozgłos, publikując w Gazecie Wyborczej fikcyjną rozmowę z Józefem Tischnerem.
----------------------------------------------------------------

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Teatru od 9 stycznia.
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.