Filmowe walentynki w Kinotece

Kinoteka PKiN - Filmowe walentynki w Kinotece

Kinoteka PKiN
środa 14.2.2018
Z 18:15 Do 22:45
Kinoteka PKiN
PolandWarsawPlac Defilad 100-901
Pokaż na mapie
2 Uczestnik
W walentynki zapraszamy na przedpremierowe pokazy najgorętszych tytułów filmowych! O 18:15 pokaz filmu „Professor Marston i Wonder Woman”, z kolei o 20:15 „Nić widmo” najnowszy film mistrza współczesnego kina Paula Thomasa Andersona z prawdopodobnie ostatnią rolą w karierze wybitnego Daniela Day-Lewisa! Zakochajcie się w Kinotece! Przypominamy też Pomiędzy Słowami - przedpremiera i spotkanie z Urszulą Antoniak (18:15)!

PROGRAM:
18:15, „Professor Marston i Wonder Woman”
BILETY:

20:15, „Nić widmo”
BILETY:

O FILMACH:

„Profesor Marston i Wonder Woman”

Jeśli za plecami każdego wybitnego mężczyzny zawsze stoi kobieta, psycholog Uniwersytetu Harvarda, dr William Moulton Marston (Luke Evans), miał szczęście. Za jego plecami stały dwie wyjątkowe kobiety: jego żona Elizabeth Marston (Rebecca Hall) i ich wspólna kochanka – Olive Byrne (Bella Heathcote). Nie tylko pomogły mu udoskonalić detektor kłamstw, nad którym pracował, pomogły mu także w zaawansowanych badaniach nad ludzką psychiką. Te z kolei zainspirowały go do stworzenia pierwszej kobiecej postaci superbohatera – Wonder Woman. Dziś ikony, wtedy łamiącej bariery, kontrowersyjnej, cenzurowanej heroiny, którą od ośmiu dekad podziwiają fani na całym świecie.
Według scenarzystki i reżyserki filmu, Angeli Robinson, życie Marstona to historia „trojga niezwykłych buntowników, którzy mieli odwagę nie tylko kochać się nawzajem, ale także stworzyć niekonwencjonalną rodzinę. Wynikiem tych doświadczeń jest stworzenie Wonder Woman, jednej z największych ikon feminizmu wszech czasów”.

Pokaż więcej
Ale za odwagę wszyscy troje musieli zapłacić niemałą cenę…

„Nić widmo”

Londyn, lata pięćdziesiąte. Słynny krawiec Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) wraz z siostrą Cyril (Lesley Manville) stanowią centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock.
Przez życie Woodcocka przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma (Vicky Krieps), która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość.
W swym najnowszym filmie Paul Thomas Anderson („Magnolia”, „Aż poleje się krew”, „Mistrz”) maluje fascynujący portret artystycznego szału oraz kobiet, które sprawiają, że świat nie przestaje się kręcić. To ósmy film w dorobku Andersona i druga współpraca z Day-Lewisem.
6 nominacji do Oscarów!
Najlepszy film
Najlepszy aktor pierwszoplanowy – Daniel Day-Lewis
Najlepsza aktorka drugoplanowa – Lesley Manville
Najlepszy reżyser – Paul Thomas Anderson
Najlepsza muzyka oryginalna – Jonny Greenwood
Najlepsze kostiumy – Mark Bridges

Partnerzy wydarzenia:
Co Jest Grane24, MOMU
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.