Ostatni mecz! Szczypiorniak Gniezno vs. Polonia Środa Wlkp.

Hala Gosir Gniezno Ul.paczkowskiego - Ostatni mecz! Szczypiorniak Gniezno vs. Polonia Ś...

Hala Gosir Gniezno Ul.paczkowskiego
niedziela 10.12.2017
Z 15:00 Do 18:00
Hala Gosir Gniezno Ul.paczkowskiego
PolandGnieznoUl.Paczkowskiego62-200
Pokaż na mapie
56 Uczestnik
Zbliżające się niedzielne spotkanie Szczypiorniaka Gniezno z Polonią Środa Wielkopolska będzie ostatnim wydarzeniem ligowym w tym roku kalendarzowym. Wilki podejdą do tego spotkania potrójnie zmotywowane: wspaniałą gnieźnieńską publicznością, odkupieniem zeszłotygodniowej przegranej z Ostrovią Ostrów Wlkp., a także rewanżem za wyeliminowanie zielono-czarnych z Pucharu Polski przez średzian.

Pierwszy z wymienionych aspektów, to najbardziej pozytywny element. Cieszy nas ogromnie fakt, że z meczu na mecz na trybunach hali przy ulicy Paczkowskiego 4 zasiada coraz większa liczba kibiców gromko oklaskujących naszych zawodników. To oni mają za zadanie ponieść Wilki ku zwycięstwu, którego zabrakło w zeszłą niedzielę w meczu na szczycie Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn. Wartą odnotowania jest jednak statystyka pokazująca, że w czterech z pięciu dotychczas rozegranych spotkań Szczypiorniak rzuca ponad 31 bramek, tracąc co najwyżej – z wyjątkiem ostatniego pojedynku – 21. To napawa optymizmem. Pamiętamy jednak, że już w tym sezonie mierzyliśmy się z Polonią i wówczas polegliśmy. Co prawda było to spotkanie w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski, niemniej obie ekipy wówczas chciały ten mecz zwyciężyć, bowiem w kolejnej fazie czekały na nich zespoły pierwszoligowe, z którymi bardzo chcieliśmy się zmierzyć.

Analizując ostatnie spotkania naszych gości, można wyciągnąć mieszane wnioski. W poprzedniej rundzie na własnym terenie wysoko pokonali outsidera rozgrywek ekipę Stali II Gorzów 41:21, jednak dwa tygodnie temu, podobnie jak my, wybrali się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie stracili nieco większą liczbę bramek (37), rzucając ich zdecydowanie mniej od Wilków (22). Ciężko zatem wyczuć w jakiej dyspozycji są obecnie nasi rywale, jednak jedno jest pewne – wyciągnęliśmy wnioski z naszego poprzedniego pojedynku i wiemy co musimy zrobić, aby zdobyć kolejne trzy punkty ligowe.

Bardzo ciekawym meczem będzie także rozegrana tuż po naszym, o godzinie 17:30 w Zalasewie potyczka czwartego Lidera Swarzędz z Ostrovią. Cztery punkty starty do swoich gości i do nas mogą świadczyć o tym, że będzie to także bardzo istotna rywalizacja.

Już w tym momencie wiadome jest, że w zielomo-czarnych barwach nie wystąpi skrzydłowy Szymon Sobański, a także wciąż kontuzjowany Rafał Siudeja.

Serdecznie zapraszamy na ten niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz w niedzielę, 10 grudnia o godzinie 15:00.
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.