Joga Śmiechu na Dobre-j

Joga Śmiechu Białystok - Joga Śmiechu na Dobre-j

Joga Śmiechu Białystok
poniedziałek 16.10.2017
Z 18:30 Do 19:30
Joga Śmiechu Białystok
PolandBiałystokul. Dobra 1215-034
Pokaż na mapie
3 Uczestnik
Nie lubisz poniedziałków? Czas to zmienić !!!

W poniedziałki o godz 18.30 spotykamy się na jodze śmiechu, żeby wyśmiać z siebie stres i zgromadzić pozytywną energię na cały tydzień!

Joga śmiechu to połączenie ćwiczeń ruchowych wywołujących śmiech, ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych.

Poruszając się radośnie wśród innych uczestników zajęć, neurony lustrzane pobudzają Twój organizm do śmiechu, nawet jeśli sam_a tego nie planowała/eś! To wspaniały mechanizm, który gwarantuje śmiech niezależnie od okoliczności!

Nie wiesz czym jest joga śmiechu? Nic nie szkodzi! Tu wszystko wyjaśniane jest na bieżąco, nie ma się czego obawiać. Nie ważne ile masz lat i jak sprawny fizycznie jesteś w tej chwili. Dasz radę!

Mózg ludzki reaguje w ten sam sposób na śmiech wywołany i śmiech spontaniczny. Dlatego pełne korzyści z jogi śmiechu są już od samego początku praktyki, nawet gdy jeszcze nie jesteśmy pewni „o co w tym chodzi”.

„Twój umysł może być w depresji. Wystarczy, że przyprowadzisz Twoje ciało na zajęcia.” (dr M. Kataria)

------------------------

Pokaż więcej
Co wziąć na zajęcia?
1. Wygodny strój nie krępujący ruchów
2. Miękkie obuwie na zmianę
3. Wodę lub coś ciepłego do picia

Instruktor: Marta Nadolna
Koszt zajęć: 25 zł, kontakt tel. 575 522 668

Klub Osiedlowy Meteoryt, ul. Dobra 12, Białystok
(wejścice od strony biblioteki)

------------------------
Joga śmiechu to inspirowana tradycyjną jogą metoda gimnastyczna, bardzo przyjemna, prosta, łatwo dostępna. Polega na generowaniu śmiechu i radości w grupie za pomocą ruchu, kontaktu wzrokowego i interakcji.

W odpowiedzi na szereg badań medycznych wskazujących na pozytywny wpływ śmiechu na zdrowie i samopoczucie człowieka, w latach 90 XX w. w Indiach powstała joga śmiechu. Jej twórca, dr Madan Kataria opracował zestaw ćwiczeń, które dostarczałyby ludziom systematyczną porcję śmiechu, niezależnie od rodzaju poczucia humoru (jak wiadomo, nie wszystkie żarty, śmieszą wszystkich jednakowo).

Praktyka jogi śmiechu przynosi korzyści na czterech poziomach:

ZDROWOTNE
 Rozluźnienie napięć w ciele
 Dotlenienie organizmu (Śmiech to najgłębszy rodzaj wydechu. Zwykle podczas wydechu oczyszczamy zaledwie w 1/3 powierzchnię płuc. Śmiech umożliwia całościowy wydech)
 Wzmocnienie odporności (śmiech pobudza 32 geny aktywujące komórki antyrakowe NK; obniżenie poziomu hormonu stresu kortyzolu; wydzielanie hormonów szczęścia – endorfin)

SPOŁECZNE
 Rozwój inteligencji emocjonalnej
 Wzrost odwagi społecznej

ROZWOJOWE
 Nabywanie nowych kompetencji
np. wg psychologii pozytywnej, optymizm to kompetencja, którą możemy w sobie rozwijać

DUCHOWE
 Wewnętrzny spokój

----------
Joga śmiechu praktykowana jest w ponad 100 krajach na całym świecie. Doskonale sprawdza się w szpitalach, na oddziałach onkologicznych, w zakładach karnych, wśród seniorów etc..

Walory jogi śmiechu przekładające się na konkretne korzyści docenia również środowisko biznesowe. W korporacjach oferuje się pracownikom zajęcia jogi śmiechu, w celu poprawy efektywności pracy, kreatywności i poprawy współpracy w zespole.

Wg Happy Planet Index z 2014 roku, Polska znajduje się aż na 80 miejscu w rankingu najszczęśliwszych państw świata. To niezbyt wysoka nota. Warto sięgać wyżej!

Zapraszam na jogę śmiechu!
Marta Nadolna
Pop Title
Pop TextPop Button1Pop Button2

Okaż trochę miłości.

Daj nam się podoba!

Dziękuję.

Jak co chcesz pomoc dużo.

Dziękuję.